Novinky

Váš šestý smysl ve světě realit...

Rychle, bezpečně a za nejvyšší možnou cenu

Bez starostí a pouze
slušným nájemcům

Prověřené nemovitosti
po celé České republice

Byty, domy, komerční prostory od solidních majitelů

Byty Domy Rekreace Komerční Ostatní Pozemky

Typ nabídky

Druh bytu

Kraj

Cena nemovitosti

Prodej chaty s exekučním příkazem.

Otázka:

Před dvěma lety jsme si vzali půjčku ve výši 30.000,- Kč. Poté, co manžel přišel o práci, jsme nebyli schopni půjčku splácet. Nyní jsme úplnou náhodou zjistili, že na naši chatu je uvalen exekuční příkaz k prodeji a dluh se už vyšplhal skoro na 100.000,-Kč.

Na chatu po mém úrazu sice již druhé léto nejezdíme, ale obáváme se, aby nebyla prodána v dražbě pod cenou a nám nezbyly jen dluhy a oči pro pláč. Ptali jsme se po známých a bylo nám řečeno, že chatu s exekucí nelze prodat. Jak je to doopravdy? Je to pro nás opravdu tak beznadějné? Děkuji paní Jiřina.

 

Odpověď:

V první řadě doporučuji neřešit tento problém se známými, ale s někým, kdo tomu rozumí. Tedy nejlépe s advokátem, případně s právním oddělením renomované realitní kanceláře. Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti je omezení vlastnického práva a je pravdou, že není možné takový příkaz obejít a nemovitost prodat.

Jde to však vyřešit s vědomím daného exekutora, který je svolný k tomu, že na nemovitost bude vyhledáván kupec, který před samotným převodem dlužnou částku uhradí (samozřejmě při maximálním zabezpečení). Exekutor po zaplacení stáhne exekuční příkaz z katastrálního úřadu a Vám bude po převodu vyplacena částka ponížená o plnění exekutorovi.

Nemovitostmi s nevyjasněnými majetkovými vztahy a nemovitostmi v exekuci se detailně zabýváme a musím říci, že se nám daří mnoho případů úspěšně vyřešit. Je to dáno i častou komunikací s exekutory, kteří se nám většinou snaží vyjít vstříc. Celý proces je však dosti složitý především po právní stránce a nelze ho zde popsat do detailů, proto Vám rádi podrobné kroky vysvětlíme osobně.

Děkujeme za dotaz.

Mgr. Oldřich Platil
ředitel právního oddělení

 

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Nenašli jste požadovanou otázku s odpovědí? Napište nám.

POLOŽIT OTÁZKU ON-LINE

Odesláním formuláře beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Novinky